XXXI Niedziela Zwykła – 1 listopada 2009 r. Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Dzisiaj, 1 listopada, przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele sprawowane są według następującego porządku: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30, 13.00 i 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 15.00. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach. Uprzejmie informujemy, że dzisiaj nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. i Mszy o godz. 20.00.

2. 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny - w naszym kościele Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00. procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. We czwartek, 5 listopada, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 6 listopada, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 7 listopada, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

4. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

6. Spotkanie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższą środę, 4 listopada, po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w terminie od 6 do 20 marca. Zgłoszenia przyjmuje siostra w zakrystii.

8. Salonik Wilanowski, czyli nasza kawiarenka parafialna, czynny jest w każdą niedzielę od godz. 9.00. do godz. 14.30.

9. W tym tygodniu, w środę 4 listopada, przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.