XXX Niedziela Zwykła – 25 października 2009 r.

1. Różaniec, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe we wtorki i czwartki na godz. 17.30.

3. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, którzy pragną lepiej przeżyć okres przygotowania do pełnego uczestnictwa w Eucharystii swoich dzieci, odbędzie się w najbliższy czwartek, 29 października br., o godz. 19.30. w domu Sióstr Pasjonistek przy ul. Husarii 55/57. Siostry serdecznie zapraszają.

4. Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i osoby ze środowisk akademickich, chętne do tworzenia duszpasterstwa akademickiego w naszej parafii, na pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek, 29 października, o godz. 20.00., w Wieczerniku. Spotkanie poprowadzi Ks. Mikołaj.

5. Dziś, w dzwonnicy, otwieramy Salonik Wilanowski – kawiarenkę parafialną, w której po każdej Mszy św. można będzie spotkać się na chwilę rozmowy przy herbacie i kawie z rodziną i znajomymi. Salonik będzie służył również na różnego rodzaju spotkania z zaproszonymi gośćmi i prelekcje. W saloniku prowadzone będą ekspozycje prac malarskich. Od dziś możemy oglądać obrazy p. Henryki Gnatowskiej. Składamy szczególne podziękowania paniom Krystynie Kruszewskiej i Ewie Kryńskiej, które zaprojektowały i zrealizowały wystrój kawiarenki.

6. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

7. W dniu 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele będą sprawowane według następującego porządku: o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.30, 13.00 i 18.00. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 15.00. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach. Uprzejmie informujemy, że w tym dniu nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00. i Mszy o godz. 20.00.

8. 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny – w naszym kościele Msze św. będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 7.00., 12.00., 17.00. i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00. procesja żałobna wewnątrz kościoła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół i odmówić w nim Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa wg. intencji Ojca świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

9. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Warunkiem podstawowym uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej.

10. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do, przeznaczonych na ten cel, kontenerów.

11. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 7888,62 PLN, na wsparcie dzieła misji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Zakończyliśmy remont trzech ostatnich figur apostołów na wschodnim naszczytniku tympanonu na kościele. Koszt renowacji wraz z pracami przygotowującymi wyniósł 69 790 PLN.

13. W tym tygodniu, w środę 28 października, przypada Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.9. W tym tygodniu, w środę 4 listopada, przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.