XXIX Niedziela Zwykła – 18 października 2009 r.

1. Różaniec, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się dziś, o godz. 16.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.30

4. W związku z 25. rocznicą męczeńskiej śmierci Sługi Bożego, ks. Jerzego Popiełuszki, w poniedziałek, 19 października, o godz. 18.00., w kościele pw. św. Stanisława Kostki, na Żoliborzu, zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana z okolicznościowym kazanie, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski.

5. W listopadzie, w sposób szczególny, modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, dlatego też przez cały miesiąc o godz. 18.00, w naszym kościele będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych z naszej parafii i zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki i listopadową Mszę św. za naszych zmarłych.

6. 1 listopada przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła o godz. 15.00. Po procesji zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach.

7. Prosimy o uporządkowanie grobów i naszego cmentarza. Zwracamy się również z prośbą, aby śmieci z cmentarza składać do, przeznaczonych na ten cel, kontenerów.

8. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, z tej racji dzisiejsza taca przeznaczona jest na pomoc misjonarzom i wsparcie dzieł misyjnych.

9. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
- we wtorek, 20 października, Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana.
- w środę, 21 października, Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

10. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 4390 PLN, 5 $ i 5 Ł na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.9. W tym tygodniu, w środę 4 listopada, przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.