XXVIII Niedziela Zwykła – 11 października 2009 r. Dzień Papieski

1. Różaniec, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dziś obchodzimy IX Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Wolności”. Przed kościołem członkowie Akcji Katolickiej zbierają ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież z małych miasteczek i wsi. Przypominamy, że Fundacja ta zajmuje się upamiętnianiem Pontyfikatu Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

3. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy na koncert duetu Angelicus, który odbędzie się dziś, o godz. 19.00. W programie koncertu usłyszymy utwory Ave Maria wybitnych kompozytorów oraz inne utwory religijne.

4. Uroczysta Msza święta w intencji małżeństw, obchodzących: 1,10,25,30,35,40,45,50 i 60 rocznicę swojego ślubu, sprawowana będzie dziś, o godz. 16.00.

5. W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu, w naszym kościele o godz. 16.00. zostanie odprawiona Msza św., w czasie której prosić będziemy Wszechmogącego Boga o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne dary i łaski dla nauczycieli i wychowawców w ich codziennej pracy dydaktycznej i wychowawczej. Z całego serca zapraszamy na wspólną modlitwę nauczycieli z naszej parafii

6. W piątek, 16 października, przypada 31. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na wspólny różaniec w intencji beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II a o godz. 18.45. na koncert Warszawskiego Chóru Żeńskiego „Harfa” pt.: „Totus Tuus”.

7. Zajęcia katechetyczne dla dzieci uczęszczających do szkół gdzie nie ma lekcji religii, odbywają się według następującego porządku: dla uczniów klas VI w każdy poniedziałek o godz. 16.30. a dla dzieci pierwszokomunijnych w każdy wtorek również o godz. 16.30. Zapraszamy również dzieci z innych klas. Wszystkie spotkania odbywają się w Kanonii.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- we wtorek, 13 października, Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana.
- w czwartek, 15 października, Wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i Doktora Kościoła.
- w piątek, 16 października, Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
- w sobotę, 17 października, Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Biskupa i Męczennika.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9.W zeszłą niedzielę zebraliśmy 1325 PLN na potrzeby Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.9. W tym tygodniu, w środę 4 listopada, przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.