XXVII Niedziela Zwykła – 4 października 2009 r.

1. Dziś przypada I niedziela października. Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00, a następnie procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy ministrantów, bielanki, asystę kościelną i wszystkie wspólnoty parafialne o udział w procesji. Po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej odbędzie się dziś po Mszy św. o godzinie 11.30.

3. W październiku zapraszamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godzinie 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy we wtorki i czwartki na godz. 17.30.

4. Jak co roku nasza parafia organizuje Jubileusz Małżeństw obchodzących: 1,10,25,30,35,40,45,50 i 60 rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w następną niedzielę, 11 października, w Dniu Papieskim, o godzinie 16.00. Dostojnych Jubilatów prosimy o potwierdzenie udziału w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

5. Zajęcia katechetyczne dla dzieci uczęszczających do szkół gdzie nie ma lekcji religii, odbywają się według następującego porządku: dla uczniów klas VI w każdy poniedziałek od godz. 16.30-17.30, a dla dzieci pierwszokomunijnych w każdy wtorek od godz. 16.30-17.30. Zapraszamy również dzieci z innych klas. Wszystkie spotkania odbywają się w Kanonii.

6. Spotkania Ministrantów - sobota godzina 10.00 w zakrystii.

7. Zapraszamy na koncert duetu Angelicus, który odbędzie się w naszym kościele w następną niedziele, 11 października, o godz. 19.00. z okazji Dnia Papieskiego. W programie koncertu usłyszymy utwory Ave Maria wybitnych kompozytorów oraz inne utwory religijne.

8. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- w poniedziałek, 5 października, Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy,
- w środę, 7 października, Wspomnienie Najść. Maryi Panny Różańcowej,
- w piątek, 9 października, Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

9. 61 Warszawska Drużyna Harcerek "Rivendell", działająca na terenie Wilanowa, zaprasza dziewczęta w wieku 11 - 13 lat. Najbliższa zbiórka odbędzie się w piątek, 9 października, o godz. 16.30 przed naszym kościołem.

10. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji Warszawskiej.9. W tym tygodniu, w środę 4 listopada, przypada Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa. Wszystkim obchodzącym imieniny, składamy życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.