XXVI Niedziela Zwykła – 27 września 2009 r.

1. Nieszpory o godz. 17.00 zapraszamy. Po nieszporach modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek, 1 października, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 2 października, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można skorzystać rano i od godz. 16.00. W piątek – dzień adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób, pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament, prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 3 października, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00, o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

3. W pierwszy piątek miesiąca Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu, o godzinie 19.00

4. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum i starszą, zapraszamy na spotkanie w czwartek - 1 października, po Mszy św. wieczornej w kościele, godzina 18.30.

5. W październiku zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii i w intencjach osobistych. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w Niedziele o godzinie 17.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałki, wtorki, czwartki na godz. 17.30.

6. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących 1,10,25,30,35,40,45,50 i 60 rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę 11 października, w Dniu Papieskim, o godzinie 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by w najbliższym tygodniu potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

7. Zajęcia katechetyczne dla dzieci z klas VI odbywają się w kanonii - w poniedziałki od 16.30-17.30, a dla dzieci pierwszokomunijnych - we wtorki od 16.30-17.30. Zapraszamy również dzieci z innych klas.

8. Spotkania Ministrantów - sobota godzina 10.15 w zakrystii.

9. Spotkanie członków Akcji Katolickiej odbędzie się 30 wrześnie, środa, o godz. 18.30.

10.Członków i sympatyków Wspólnoty Rodziny Radia Maryja zapraszamy na spotkanie powakacyjne z nowym opiekunem - ks. Mikołajem, w czwartek 1 października ok. godz. 19:00, w Wieczerniku.

11.W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia;

- 28 poniedziałek wspomnienie św. Wacława męczennika,
- 29 wtorek Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- 30 środa wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła
- 1 października środa wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
- 2 października piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.