XXV Niedziela Zwykła – 20 września 2009 r.

1. Spotkanie Żywego Różańca dziś o godzinie 16.00, a o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe. Bezpośrednio po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Dekanat wilanowski organizuje wspólny wyjazd autokarem dla rodzin pragnących wziąć udział w XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, pod hasłem „Otoczmy troską życie” - wyjazd w niedzielę 27 września, zbiórka o godzinie 6.45 przy kościele oo. Barnabitów. Zarezerwowano miejsca dla dwóch rodzin z naszej parafii. Chętne rodziny prosimy o zgłoszenie się w zakrystii, albo kancelarii .

3. Jak co roku nasza parafia organizuje uroczyście Jubileusz Małżeństw obchodzących 1,10,25,30,35,40,45,50 i 60 rocznicę swojego ślubu. Uroczysta Msza święta odbędzie się w niedzielę 11 października, w dzień papieski, o godzinie 16.00. Dostojnych Jubilatów zapraszamy, by potwierdzili swój udział w Dziękczynnej Mszy św. sprawowanej w ich intencji.

4. Parafia archikatedralna św. Jana organizuje pielgrzymkę do Rzymu w dniach 8-15 października br., na kanonizacje abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria katedralna, ul. Kanonia 6.

5. Spotkania parafialnej scholi „Magnificat” odbywają się w każdą sobotę godz. 10.00, w Kanonii. Zapraszamy wszystkie dzieci, pragnące aktywnie uczestniczyć we Mszy św., na próby scholi.

6. Spotkania Ministrantów - sobota godzina 10.00 w zakrystii.

7. Spotkanie Bielanek odbędzie się w sobotę, 26 września, o godz. 11.30, w Kanonii.

8. Trwa konkurs dla dzieci. Aby wziąć udział w konkursie należy rozwiązywać krzyżówki, rebusy i zgadywanki zamieszczane w gazetce parafialnej Klimaty św. Anny. Rozwiązania z każdego miesiąca należ włożyć do jednej koperty, czytelnie podpisać swoim imieniem i nazwiskiem i wrzucić do specjalnej skrzynki w zakrystii. Ogłoszenie wyników nastąpi na łamach gazetki. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Zachęcamy również dzieci do współredagowania kącika dziecięcego naszej gazetki. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w Klimatach św. Anny.

9. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia;

- 21 poniedziałek Święto św. Mateusza Ap. i Ew.,
- 23 środa wspomnienie Świętego Ojca Pio
- 25 piątek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa patrona Warszawy

10. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.