XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2009 r.

1.Nieszpory dziś o godz. 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2.We wtorek, 1 września przypada wspomnienie bł. Bronisławy dziewicy, w tym dniu, w 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej, modlić się będziemy za poległych w obronie Ojczyzny. W czwartek, 3 września przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

3.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. W czwartek, 3 września, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 4 września, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 września, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe

4.Na pomoc w przygotowaniu dzieci z najuboższych rodzin z naszej parafii do nowego roku szkolnego, zebraliśmy 4782 PLN. Za zebrane pieniądze zakupiliśmy dzieciom plecaki, worki na kapcie, piórniki, zeszyty, bloki techniczne i rysunkowe, papiery kolorowe, zeszyty do religii, zeszyty do nut, słowniki i ćwiczenia ortograficzne, flamastry, cienkopisy, długopisy, pióra, kredki, ołówki, gumki, temperówki, plastelinę, modelinę, farby, klej, nożyczki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

5.Rodzina Radia Maryja zaprasza na ogólnokrajową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się we czwartek, 3 września. Wyjazd o godz. 10.00., spod naszego kościoła. Koszt pielgrzymki wynosi 40 PLN. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

6.Legion Maryi zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy, w dniu 12 września. Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmuje siostra w zakrystii.

7.Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione wg. następującego porządku:

- dla Kolegium św. Stanisława Kostki i Gimnazjum nr 116
z Powsinka we wtorek, 1 września, o godz. 9.00.
- dla Zespołu Szkół nr 79, 1 września, o godz. 13.30
- dla szkół podstawowych w środę, 2 września, o godz. 10.00

8.Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie o godz. 17.30:

w poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny
w środa – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
w czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
w piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

9.Dziś witamy księdza Mikołaja Skowrona, który będzie pełnił obowiązki wikariusza w naszej parafii: Ks. Mikołaj przyjął święcenia kapłańskie w 2007 r. a ostatnio pracował w parafii pw. Matki Bożej Wspomożycieli Wiernych na Chomiczówce w Warszawie. Serdecznie witamy księdza w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy wielu radości i satysfakcji z pracy duszpasterskiej. Zapewniamy również o naszej pamięci w modlitwie.

10.W następną niedzielę przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.
Nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.00. a po nabożeństwie procesja wokół kościoła. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie.

11. Miłosiernemu Bogu polecamy zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:

- śp. Janusza Andrzeja Górzyńskiego
- śp. Teresę Lepianka
- śp. Czesławę Murawską
- śp. Mariannę Paciorek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.