XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2009 r.

1. Nieszpory dziś o godz. 17.00. Bezpośrednio po nabożeństwie modlić się będziemy za naszych zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek 24 sierpnia przypada wspomnienie św. Bartłomieja Apostoła, w środę 26 sierpnia uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu Msze św. w naszej świątyni odprawiane będą według porządku powszedniego, tj. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. W sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności.

3. Jak każdego roku pomagamy najuboższym rodzinom z naszej parafii w przygotowaniu ich dzieci do nowego roku szkolnego, dlatego dziś przed kościołem przeprowadzamy zbiórkę ofiar na podręczniki, zeszyty i przybory do pisania.

4. Rodzina Radia Maryja zaprasza na ogólnokrajową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która odbędzie się we czwartek, 3 września. Wyjazd o godz. 10.00., spod naszego kościoła. Koszt pielgrzymki wynosi 40 PLN.
Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św.

5. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostaną odprawione wg. następującego porządku:

- dla Kolegium św. Stanisława Kostki i Gimnazjum nr 116
z Powsinka we wtorek, 1 września, o godz. 9.00.
- dla Zespołu Szkół nr 79, 1 września, o godz. 13.30
- dla szkół podstawowych w środę, 2 września, o godz. 10.00

6. Kończą się wakacje. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach – w dni powszednie o godz. 17.30:

poniedziałek – nabożeństwo do św. Anny
środa – nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
czwartek – Koronka do Miłosierdzia Bożego
piątek – Adoracja Najśw. Sakramentu w godzinach od 12.30 do 17.00.

7. Dziś żegnamy księdza Tomasza Mocha, który przez ostatni rok posługiwał w naszej parafii. Składamy mu serdeczne wyrazy wdzięczności i życzymy błogosławieństwa Bożego w spełnianiu nowych obowiązków.