XIII Niedziela Zwykła - 28 czerwca 2009 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W poniedziałek, 29 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie. Uroczystością tą kończymy Rok Jubileuszowy św. Pawła Apostola.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. We czwartek, 2 lipca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 3 lipca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W sobotę, 5 lipca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

4. Decyzją Władzy Archidiecezjalnej Ks. Tomasz Moch został odwołany z funkcji wikariusza naszej parafii i skierowany na studia specjalistyczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Księdzu Tomaszowi składamy serdeczne wyrazy wdzięczności i życzymy błogosławieństwa Bożego w powierzonych mu obowiązkach. Do naszej parafii został skierowany, jako wikariusz, Ks. Mikołaj Skowron, dotychczasowy wikariusz parafii pw. MB Wspomożycielki Wiernych w Warszawie na Chomiczówce. Zmiany personalne w naszej parafii nastąpią pod koniec sierpnia.

5. Kuria Metropolitalna Warszawska skierowała do pracy duszpasterskiej w naszej parafii, na okres
od 26 czerwca do 13 lipca, Księdza neoprezbitera Michała Listwona.
Księdzu Michałowi życzymy wielu łask Bożych i radości z posługi w naszej parafii.

6. Kancelaria parafialna, w okresie wakacji, czynna będzie codziennie od poniedziałku do piątku
w godz. od 16.00. do 18.00.

7. Rodzina Radia Maryja zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w niedzielę,
12 lipca. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6.00. Udział w pielgrzymce można zgłaszać w zakrystii.