XI Niedziela Zwykła - 14 czerwca 2009 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. Do czwartku obchodzimy dawną oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

3. W najbliższy piątek, 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 17.00. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Ze względu na przypadającą w tym dniu uroczystość, nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne.

4. Rok Kapłański rozpocznie się 19 czerwca br., podczas uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa i potrwa do 19 czerwca 2010 roku. Zbiega się on z 150 rocznicą śmierci św. Jana Marii Vianney'a, proboszcza z Ars, który dał prawdziwy przykład Pasterza trzódki Chrystusa (por. Orędzie Ojca Świętego).

5. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych odprawiona będzie w czwartek, 18 czerwca, o godz. 9.00. Gimnazja i Liceum Ogólnokształcące zapraszamy na Mszę św. w piątek również o godz. 9.00.

6. Spotkanie Kół Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę, 21 czerwca, o godz. 16.00.

7. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim, którzy przygotowali i przyczynili się do obchodów Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy zespołom przygotowującym ołtarze, zespołom parafialnym: Kołom Żywego Różańca, Legionowi Maryi, Odnowie w Duchu Świętym, Neokatechumenatowi, Akcji Katolickiej, Rodzinie Radia Maryja, Żeńskiej Służbie Liturgicznej, Bielankom, Męskiej Służbie Liturgicznej Totus Tuus, Lektorom i Ministrantom, Chórowi Parafialnemu i Siostrom Pasjonistkom.