Niedziela Zesłania Ducha Świętego
31 maja 2009 r.

1. Nabożeństwo majowe, dziś o godz. 17.00. Po nabożeństwie modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.

2. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Komunii wielkanocnej.

3. Na Mszy św. o godz. 13.00, dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą obchodzić swoją rocznicę pełnego udziału w Eucharystii.

4. W poniedziałek, 1 czerwca, przypada święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła.

5. W środę, 3 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek, 4 czerwca, Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 17.00. a po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, w sposób szczególny, modlimy się o powołania kapłańskie. W piątek, 5 czerwca, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 12.00. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać; rano i od godz. 16.00, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Pragniemy również odwiedzić chorych i osoby w podeszłym wieku. Imiona i nazwiska oraz adresy osób pragnących skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Najświętszy Sakrament prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. W sobotę, 6 czerwca, Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. a o godz. 11.00 Nabożeństwo Różańcowe.

7. W pierwszy piątek miesiąca Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólna modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 19.00.

8. Dziś, o godz. 12.00, po raz czwarty ulicami Warszawy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Jest on manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału wszystkich, dla których wartości takie jak życie i rodzina są bliskie sercu i chcieliby je promować.

9. W dniu 6 czerwca w Warszawie odbędzie się wielkie czuwanie modlitewne Ruchów, Wspólnot i wszystkich ludzi dobrej woli w 30. rocznicę wołania sługi Bożego Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!". Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 na pl. Piłsudskiego. O 16.00 przewidywana jest uroczysta Msza Święta a wieczorem koncert ewangelizacyjny. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w te wydarzenia, a zwłaszcza do udziału w modlitwie o ewangelizację Polski, Europy i świata. Szczegóły na plakacie przed kościołem albo na stronie www.pielgrzymka.oaza.pl lub u ks. Tomka.

10. W niedzielę, 7 czerwca obchodzić będziemy II Dzień Dziękczynienia. Centralne uroczystości odbędą się o godz. 12.00 przy budującej się Świątyni Bożej Opatrzności na Polach Wilanowskich. W tym dniu po wszystkich Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni.

11. Uroczystość Bożego Ciała przypada w czwartek, 11 czerwca. Procesja do czterech ołtarzy wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 10.00. Procesja przejdzie ulicami Kostki Potockiego, Wiertniczą, następnie wejdziemy w ulicę prowadzącą do Pałacu i z powrotem do kościoła. Zapraszamy mieszkańców naszej parafii i poszczególne grupy do przygotowania ołtarzy.

12. Polecajmy miłosiernemu Bogu zmarłych w ostatnim miesiącu naszych parafian:
śp. Mariannę Pyrka
śp. Tomasza Józefa Brandyka
śp. Mariannę Kobiałka
śp. Janinę Płuska
śp. Zbigniewa Terejlis.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju. Amen.